Edukacija

„Duok vaikui sparnus, kad jis galėtų jausti, kurti, džiaugtis ir pažinti“. Tokia filosofija vadovaujasi Druskininkų savivaldybės ikimokyklinio ugdymo įstaigos.

Mažiausiųjų asmenybes padedančių formuoti bendruomenių Druskininkuose keturios – 2 lopšeliai-darželiai (Druskininkų lopšelis-darželis „Bitutė“ , Druskininkų lopšelis-darželis „Žibutė“) ir 2 ikimokyklinio ugdymo skyriai (Druskininkų savivaldybės Leipalingio progimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyrius „Liepaitė“, Druskininkų savivaldybės Viečiūnų progimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyrius „Linelis“). Puoselėjant vaiko gebėjimus ikimokyklinėse įstaigose priimami netradiciniai ir inovatyvūs sprendimai.

Iniciatyvūs, savo žinias bei įgūdžius tobulinantys ugdymo įstaigų kolektyvai geba sudominti ir įtraukti vaikus į mokymosi procesą. Druskininkų savivaldybėje veikia 2 gimnazijos (Druskininkų „Ryto“ gimnazija ir Druskininkų švietimo centras (gimnazija skirta suaugusiųjų mokymui), 2 progimnazijos (Druskininkų savivaldybės Leipalingio progimnazija, Druskininkų savivaldybės Viečiūnų progimnazija), 2 pagrindinės mokyklos (Druskininkų „Saulės“ pagrindinė mokykla ir Druskininkų „Atgimimo“ mokykla), 1 švietimo pagalbos įstaiga, kurioje teikiama pedagoginė psichologinė pagalba vaikams ir mokytojams.

Neformalus ugdymas

Druskininkų savivaldybėje veikia 2 formalųjį švietimą papildančios įstaigos (Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokykla ir Druskininkų sporto centras). Jaunimo neformalių grupių ir organizacijų saviraišką, iniciatyvas ir bendradarbiavimą skatina VšĮ Druskininkų jaunimo užimtumo centras.

Druskininkų savivaldybės bendrojo ugdymo mokyklos ir neformaliojo švietimo mokyklos aktyviai dalyvauja įvairiuose tarptautiniuose projektuose, vaikai turi galimybę aplankyti ne tik Europos sąjungos valstybes, bet ir Turkiją, Ukrainą, Baltarusiją, Japoniją.

Druskininkų savivaldybėje gyvenantys vaikai bei jaunimas skatinami aktyviai sportuoti. Tam skiriama ne tik daug dėmesio, bet ir lėšų. Visų mokyklų sporto aikštynai puikiai sutvarkyti. Tiek mokyklos, tiek ikimokyklinio ugdymo įstaigos nuolat aprūpinamos naujausiomis mokymo priemonėmis, gerinama mokyklų infrastruktūra.

Kalbų mokymasis 

 Druskininkų savivaldybės mokyklose mokoma anglų, rusų, vokiečių, prancūzų kalbų. Druskininkų „Atgimimo“ mokykloje vaikai po pamokų gali ne tik tobulinti visų minėtų kalbų žinias, bet ir papildomai mokytis japonų kalbos.

 

Išlyginamosios ir specialiosios programos

Užsienyje gyvenusiems vaikams kurorte sudaromos galimybės sklandžiai integruotis į Lietuvos švietimo sistemą. Druskininkų „Saulės“ mokykloje numatytos integracinės priemonės prastai lietuvių kalbą mokantiems ar lietuvių kalbos išvis nemokantiems vaikams. Mokykloje numatoma atvykusio mokinio tolesnio mokymosi perspektyva veiksmingai reaguojant į atvykusių mokinių poreikius. „Saulės“ mokykla priima visus mokinius: baigusius užsienio valstybės, tarptautinės organizacijos pagrindinio, vidurinio ugdymo programos dalį ar pradinio, pagrindinio ugdymo programą.

0

– tiek laiko reikia laukti, kol vaikas bus priimtas į priešmokyklinio/ikimokyklinio ugdymo įstaigą. Druskininkų savivaldybėje iškart tenkinami visi prašymai priimti vaikus į priešmokyklinio/ikimokyklinio ugdymo įstaigą.

2 ir 6

– Druskininkų savivaldybėje visi antrų klasių mokiniai nemokamai mokomi plaukti Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centre AQUA, o visi šeštų klasių mokiniai nemokamai mokomi slidinėti žiemos pramogų komplekse „Snow Arena“.

1

– Druskininkų savivaldybėje 2017 metais buvo surengta pirmoji Lietuvoje edukacinių idėjų mugė, skatinti kokybišką ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą, sulaukusi daugybės puikių atsiliepimų ir kitų Lietuvos savivaldybių susidomėjimo.

Socialinis saugumas

Socialines paslaugas savivaldybėje teikia biudžetinė įstaiga Druskininkų savivaldybės Socialinių paslaugų centras ir 18 nevyriausybinių organizacijų, viešųjų įstaigų, religinių bendruomenių, labdaros ir paramos fondas bei kaimo bendruomenė.

Vaikams savivaldybėje veikia 5 vaikų dienos centrai, 2 iš jų priklauso nevyriausybinėms organizacijoms. Taip pat veikia centras vaikams su negalia.

Šeimoms teikiamos kompleksinės paslaugos – pozityvios tėvystės mokymai, psichologo konsultacijos, mokymai kūdikių besilaukiantiems ir susilaukusiems tėvams, emocinio intelekto lavinimo mokymai, individualūs užsiėmimai bei daug kitų veiklų.

Druskininkuose veikia aktyvi senjorų bendrija organizuojanti gausybę meninių gebėjimų, sporto, šokio ir kitų veiklų. Vienišiems senjorams teikiamos nemokamos pagalbos linijos „Sidabrinė linija“ bendravimo telefonu paslaugos, psichosocialinė pagalba, pristatoma karšta sriuba, o reikalingiems priežiūros senyvo amžiaus asmenims užtikrintos socialinės priežiūros ir socialinės globos paslaugos.

Neturintiems darbo asmenims savivaldybės ir nevyriausybinių organizacijų iniciatyva pradedami vykdyti savanorystės, darbo įgūdžių ir motyvavimo mokymai, psichologo konsultacijos, kurios padės bedarbiams grįžti į darbo rinką.

Tėvams, auginantiems vaiku su negalia teikiamos atokvėpio paslaugos, organizuojamas savitarpio pagalbos grupės šeimoms, taip pat muzikos ir šokių užsiėmimai vaikams su negalia, veikia neįgaliųjų dienos centras.

Druskininkų savivaldybėje įgyvendintas ne vienas projektas, skirtas judėjimo negalią turintiems žmonėms – visa aplinka kuriama ir atnaujinama taip, kad atitiktų žmonių, turinčių judėjimo negalią, poreikius.

Negalią turinčių žmonių patogumui klubas ERZON, suvienijęs sveikuosius ir neįgaliuosius, sudarė draugišką neįgaliajam Druskininkų žemėlapį, kuriame įtrauktos pramogų, apgyvendinimo, maitinimo įstaigos bei prekybos centrai, kuriuose teikiamomis paslaugomis gali pasinaudoti žmonės, turintys judėjimo negalią. Suaugusiems, savo namų neturintiems neįgaliesiems statomi tretieji savarankiško gyvenimo namai. Akliesiems padeda asmeninis asistentas.

Galvoji apie grįžimą į Lietuvą? Sužinok, kokie yra pirmieji žingsniai sugrįžus Renkuosi Lietuvą puslapyje.

Nekilnojamas turtas

Nekilnojamas turtas Druskininkuose dažnai perkamas kaip antrasis būstas poilsiui, nuomai, verslo vystymui. Dažniausiai nekilnojamą turtą kurorte įsigiję asmenys Druskininkuose praleidę savo atostogas, būstą išnuomoja turistams. tarp investuotojų ir gyventojų ypač populiarūs naujos statybos būstai kurorto centre, tačiau pirkėjus domina ir renovuoti būstai.

Druskininkų savivaldybė yra renovacijos lyderė šalyje – šiuo metu jau renovuota daugiau kaip 80 daugiabučių namų, prie kurių kompleksiškai sutvarkoma ir aplinka, automobilių stovėjimo aikštelės, kas taip pat lemia šių butų populiarumą.

Norite įsigyti būstą? Pradėkite paieškas dabar!

Laisvalaikis

Druskininkai gali pasiūlyti tai, ko pasiilgsta kiekvienas, kasdieniame darbų sūkuryje apsinėręs žmogus: sugrįžimą į tikrą, natūralią gamtą. Šimtamečiai pušynai, išpuoselėti želdiniai, gėlynai ir parkai, visą kurortą vagojantys dviračių takai, pasiplaukiojimas laivu upe ar mankšta istoriniame K. Dineikos sveikatingumo parke, leidžia pamiršti kasdienius rūpesčius.

Gydyklų parkas

K. Dineikos sveikatingumo parkas

Poilsio parkas

Vijūnėlės parkas

Dzūkijos nacionalinis parkas

Raigardo slėnis

A. Česnulio skulptūrų ir poilsio parkas

Ž. Lipšico Druskininkų skulptūrų parkas

Druskininkų miesto muziejus

Vilniaus alėja

Muzikinis skveras

M. K. Čiurlionio kelias

Druskonio žiedas

Druskininkų muzikinis fontanas

Druskininkų rezistencijos ir tremties muziejus

Leipalingio pagrindinės mokyklos kraštotyros muziejus

M. K. Čiurlionio memorialinis muziejus

Miško muziejus GIRIOS AIDAS

Šakočių muziejus

Sovietinių skulptūrų muziejus Grūto parkas

V. K. Jonyno galerija

Šventės ir renginiai

Druskininkuose galima pailsinti ne tik kūną, bet ir sielą – aktyvus kultūrinis gyvenimas čia verda ištisus metus. Šventiniai renginiai, spektakliai, koncertai, festivaliai, menininkų plenerai – kurortas kiekvieną dieną atsiskleidžia iš naujo. Senąsias kurorto tradicijas išlaiko ir puoselėja Druskininkų gidai, teatralizuotomis ekskursijomis nukeliantys poilsiautojus į senuosius istorinius laikmečius.

Ryškiausi renginiai Druskininkuose

Artėjantys renginiai Druskininkuose