„Darbo ir asmeninio gyvenimo derinimas“ – konceptas kalbantis apie tai, kad pilnavertiškam egzistavimui reikalinga atrasti balansą tarp darbo ir asmeninio gyvenimo, nes tiek viena, tiek kita yra reikalinga, jog galėtume ne tik išgyventi, bet ir gyventi (iš didžiosios G.).

Druskininkai – puiki vieta derinti darbą ir asmeninį gyvenimą. Gamtos apsuptame mieste lengvai ir greitai pasieksi vaiko darželį ar darbo vietą, atsivėsinsi gėlame ežere arba per pietų pertrauką suspėsi į SPA procedūras, rasi sau tinkančius laisvalaikio užsiėmimus kartu su šeima puikiai derindamas kasdieninę rutiną.

Druskininkai – sveikatinimo, poilsio, aktyvaus gyvenimo būdo ir išskirtinių pramogų sostinė visus metus.

Švietimas

“Duok vaikui sparnus, kad jis galėtų jausti, kurti, džiaugtis ir pažinti”. Tokia filosofija vadovaujasi Druskininkų savivaldybės ikimokyklinio ugdymo įstaigos. Druskininkuose veikia  4 ikimokyklinio ugdymo įstaigos: Druskininkų lopšelis-darželis “Bitutė”, Druskininkų lopšelis-darželis “Žibutė”Leipalingio progimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyrius “Liepaitė” ir Druskininkų savivaldybės Viečiūnų progimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyrius “Linelis”). Puoselėjant vaiko gebėjimus ikimokyklinėse įstaigose priimami netradiciniai ir inovatyvūs sprendimai.

Iniciatyvūs, savo žinias bei įgūdžius tobulinantys ugdymo įstaigų kolektyvai geba sudominti ir įtraukti vaikus į mokymosi procesą. Druskininkų savivaldybėje veikia Druskininkų “Ryto” gimnazija2 progimnazijos: Druskininkų savivaldybės Leipalingio progimnazija, Druskininkų savivaldybės Viečiūnų progimnazija, 2 pagrindinės mokyklos: Druskininkų “Saulės” pagrindinė mokykla ir Druskininkų “Atgimimo” mokykla bei Druskininkų švietimo centras, kuris taip pat teikia pedagoginę – psichologinę pagalba vaikams ir mokytojams.

Neformalus ugdymas

Druskininkų savivaldybėje veikia 2 formalųjį švietimą papildančios įstaigos (Druskininkų M. K. Čiurlionio meno mokykla ir Druskininkų sporto centras). Jaunimo neformalių grupių ir organizacijų saviraišką, iniciatyvas ir bendradarbiavimą skatina VšĮ Druskininkų jaunimo užimtumo centras

Druskininkų savivaldybės studentų rėmimo programa

 

2020 m. sėkmingai startavo Druskininkų savivaldybės studentų rėmimo programa, kurios tikslas – paskatinti mūsų kraštui reikalingus specialistus po studijų sugrįžti į Druskininkus.

2021 m. pasirašytos penkios naujos finansavimo sutartys su studentais, kurie studijuoja savivaldybei aktualias profesijas ir po studijų baigimo tą patį laiką, kiek buvo teikiama parama, atidirbs Druskininkų savivaldybės švietimo įstaigose.

Šiuo metu Druskininkų savivaldybė remia 13 studentų, 5 iš jų studijuoja pagal specialiosios pedagogikos ir logopedijos studijų programą, 3 – vaikystės pedagogikos, 1 – ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo, 1 – pradinio ugdymo pedagogikos, 1 – psichologijos, 1 – treniravimo sistemų ir 1 pagal istorijos studijų programą.

Daugiau informacijos.


Vasaros poilsio stovyklos vaikams Druskininkuose

2021 m. vasaros laikotarpiu Druskininkų savivaldybėje įvyko 63 stovyklos, iš kurių 9 su nakvyne. Stovyklų metu buvo užimti 1222 vaikai. Stovyklų veiklose dalyvavo ne tik druskininkiečiai, bet ir miesto svečiai (31 vaikas). Stovyklų vadovams padėjo net 76 savanoriai.

2276

Toks skaičius 2021 m. rugsėjo mėn. į mokyklas išėjusių mokinių.

1222

Tiek vaikų buvo užimti 2021 m. vykusių vasaros stovyklų metu Druskininkuose.

9908 tūkst.

Tokia suma 2021 m. buvo panaudota Švietimo programai vykdyti.

Laisvalaikis

Druskininkai gali pasiūlyti tai, ko pasiilgsta kiekvienas, kasdieniame darbų sūkuryje apsinėręs žmogus: sugrįžimą į tikrą, natūralią gamtą. Šimtamečiai pušynai, išpuoselėti želdiniai, gėlynai ir parkai, visą kurortą vagojantys dviračių takai, pasiplaukiojimas laivu upe, koncertas ar mankšta istoriniame K. Dineikos sveikatingumo parke, leidžia pamiršti kasdienius rūpesčius. Visos laisvalaikio pramogos čia skatina judėti ir aktyviai leisti laiką gamtoje, nepriklausomai nuo metų laiko: vasarą – žaidžiant tenisą, paplūdimio tinklinį arba golfą, laipiojant nuotykių parke, važinėjant dviračiais bei elektriniais paspirtukais, leidžiantis į ekskursijas Nemunu, bėgiojant ir sportuojant parkuose; žiemą –  slidinėjant miškuose ir „Snow Arenoje“, čiuožiant su sniego padangomis ir snieglentėmis, važiuojant sniego dviračiais. Kurorto apylinkėse rengiamos edukacinės programos, kurių metų galima pažinti įvairius amatus ir natūralaus maisto gamybą, patiems pasigaminti sūrį arba iškepti šakotį…

Daugiau informacijos apie veiklas.

Aktyvios kaimiškosios bendruomenės

Druskininkų savivaldybės kaimiškosios bendruomenės aktyviai dirba žmonių labui bei sėkmingai įsitraukia į turizmą skatinančias veiklas. Viečiūnų bei Leipalingio seniūnija turi labai veiklias, entuziastingas ir kūrybingas kaimo bendruomenes, kurios garsina savo seniūnijų vardą ne tik Druskininkų savivaldybėje, bet ir Lietuvos regionuose. Viečiūnų seniūnija turi 4, o Leipalingio – 6 kaimo bendruomenes. Viečiūnų kaimiškosios bendruomenės: Viečiūnų  bendruomenė „Versmė“, Jaskonių Naujasodės kaimų bendruomenė, Neravų kaimo bendruomenė, Švendubrės bendruomenė. Leipalingio seniūnijos bendruomenės: Leipalingio miestelio bendruomenė, Jovaišių kaimo bendruomenė, Ricielių kaimo bendruomenė, Bilso bendruomenė bei Kairiojo Nemuno Kranto bendruomenė. Bendruomenės aktyviai vykdo savo veiklą, įtraukdamos vis daugiau naujų gyventojų, organizuoja naujus ir tęstinius renginius bei išvykas, Valstybinių švenčių minėjimus, rūpinasi bendruomenės viešosiomis erdvėmis, bendruomenių namais bei visais kitais rūpimais bendruomenės klausimais.

Daugiau informacijos.

 

Lietuvos savivaldybių aplinkosaugos reitingas 2022: Druskininkai – tarp žaliausių Lietuvos savivaldybių

Itin aukštoje – antroje reitingo vietoje atsidūrusi Druskininkų savivaldybė daugiausiai lyderystės parodė energetikos, statybų ir teritorijų planavimo bei klimato kaitos ir valdymo srityse. Didelė dalis savivaldybių pasirodė labai gerai vienoje ar dviejose grupėse, tačiau prasčiau likusiose, tuo tarpu Druskininkai turėjo pakankamai gerus rezultatus beveik visose kriterijų grupėse. Tai – viena iš kelių Lietuvos savivaldybių pirmaujanti renovuotų daugiabučių butų (namų ūkių) skaičiumi bei dviračių takų ilgiu (km), tenkančiu tūkstančiui gyventojų. 

Ši aplinkos ministro iniciatyva, sudaryti pirmąjį Aplinkosaugos reitingą, skirta savivaldybių lyderystei aplinkosaugos srityje įvertinti ir pamatuoti.

Plačiau.